-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ مرداد ۱۷, دوشنبه

روزنامه شریعت: بایدن اصلاً درکشتن سراج الدین حقانی ناکام ماند

 نماینده ملل متحد: از موجودیت ظواهری درکابل خبر نداریم!

فرارمولوی سعد از پنجشر/ مدیرجنایی حوزه 11 ترور شد!
ام شب معاون فرقه طالبان به نام مولوی سعد ازدهن پوجاوه  پنجشیرفرار کرده. اکثریت در فرار هستند

منبعی درکلنیک منطقه گفته است که وی زخمی بوده است.

شخص مذکور به عوض حاجی فرهاد هلمندی جلاد عبدالله خیل مقرر، شده بود.


چریک های جبهه ملی وطن دوست 

۱۶ اسد ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۰۱:۰۷ دقیقه 

در یک کمین  پلان شده بالای مدیر جنایی حوزه ۱۱ کابل هنگام برگشت به منزل شخصی شان در ساحه کارته نو بنام مولوی حشمت حقانی همراه 1 محافظ اش به جهنم کشته شد و ۱ میل سلاح نوع کلاشینکوف شان را غنیمت گرفتند.


در یک موتر نوع کاستر مسافر بری در منطقه‌ چنداول شهرکابل انفجار صورت گرفته است.

 در پیش قلعه هزاره واقع چنداول/ تعدادی از مردم شهید و زخمی شده اند.

این سومین روز است که هزاره ها در کابل به صورت پی در پی مورد حملات هدفمند قرار میگیرند.

قیودات شدید بر گشت و گذار مردم وضع شده    و شبکه های مخابراتی در غرب کابل را قطع است.


درگیری‌ روز شنبه، ۱۵ اسد، در روستای کیشکتان ولسوالی حصه‌ دوم کاپیسا 

میان جبهه مقاومت و طالبان/ پنج طالب و یک نیروی جبهه مقاومت کشته شدند

به گفته منابع، در پی این درگیری پنج طالب و یک نیروی جبهه مقاومت کشته شدند.

درگیری ها تقریبا به حوادث روزانه تبدیل شده و منابع رسمی آن را گزارش نمی کنند. یک انفجار نیرومند در مرکز شهر کابل 

 انفجار حوالی ساعت ۶:۰۰ عصر یک‌شنبه، ۱۶ اسد، در ساحه پل آسمایی، در مرکز شهر کابل، رخ داده است.

 یک موتر کاستر حامل مسافران غرب کابل، هدف این انفجار قرار گرفته است.اشرف غنی خاین درنخستین سالروز فرار و سقوط دادن أفغانستان قرار است دو باره یک بیانیه بی سروته و سرتاسر خیانت بار دست بزند.

تاریخ أفغانستان ازین بی ننگی های تاریخی کم ندارد.

 یک پایگاه اطلاع رسانی هم از پول های دزدی درست کرده اند به نام ای بی ان.

حمدالله و فضلی کماکان دست چپ و راستش هستند.م محمدصادق طارق


شماره ۷۴ روزنامه شریعت، ارگان مرکزی امارت امارت اسلامی در ڪابل، 

همزمان با انتشار خبر شهادت ایمن ظواهری در ڪابل، پایتخت افغانستان گزارشے از نشریه نیویورک تایمز در باره قتل عبدالله احمد عبدالله ملقب به ابومحمد المصری مرد شماره دوم القاعده، توسط مأموران اسرائیلی در تهران، پایتخت ایران نیز منتشر شد.

مکث عقلی لازم است.


آیا ظواهری واقعاً برای نخستین‌ بار ڪشته شد؟

ظواهری برای نخستین بار کشته نشد؛ بلکه درسالیان چند بار او کشته شده و دوباره تکذیب شده


 رسانه‌های نزدیک به سازمان جهادی القاعده چند مدت پیش اعلان نمود ڪه دکترظواهری پس از افزایش سرطان کبد وفات نموده است اما آنچه را گفته بودند دروغ شد.

CIA چند مدت پیش اطلاعی را در باره وفات ظواهری به علت مریضی، در منطقه‌ قبایلی پاڪستان نشر نمود ڪه سپس با انتشار ڪلیپ جدید از سوے ظواهری تحت عنوان "حرة الهند" تڪذیب شد.

 این بار نیز بعید نخواهد بود که اعلان جوبایدن تکذیب شود.


جوبایدن در پی چیست؟


بر بنیاد اعلان جوبایدن، دڪتور ایمن ظواهری در ڪابل، پایتخت افغانستان هدف پهبادهای بدون‌سرنشین آمریڪایی قرار گرفته است! اما این استفاده صرفا تبلیغاتی است.


۱_ افغانستان از هر زاویه به استقلال فکری، فرهنگی، نظامی، سیاسی و اقتصادی عروج یافته است، براے خودڪفایی تلاش می‌ورزد، با چین و روسیه دو حریف قوی آمریڪا مسیر تعامل مثبت سیاسی را در پیش گرفته است و انتظار می‌رود امارت اسلامی در آینده نزدیک به مستقل‌ترین حڪومت افغانستان تبدیل شود.

آمریکا تضعیف شده و افغانستان می‌تواند بدون درنظر گرفتن رضایت و عدم رضایت آمریکا هر نوع تصمیم را ڪه شامل پیشرفت افغانستان باشد بگیرد، آمریڪا چون از رقیبان و حریفان منطقوی و جهانی خود احساس خطر دارد برای از بین بردن تعامل مثبت ڪشورهای گوناگون، دسیسه راه انداخته است تا افغانستان را به انزوا بکشاند‌ و این دسیسه را در ثابت نمودن افغانستان به عنوان "پناهگاه تروریستان" طراحی کرده بود.


۲_ جوبایدن با طالبان صلح نموده و نیروهای آمریڪایی را اخراج نمود و محبوبیتش را در آمریڪا از دست داد.

حالا او مجبور است برای جلب اعتماد ملت آمریڪا در دور انتخابات آینده و پیروز شدن در آن، ڪاری انجام دهد که گذشته‌اش را جبران کند، به همین دلیل اعلان نمود ڪه دڪتور ظواهری را در افغانستان به قتل رسانده است.


۳_ جوبایدن حریف بارک اوباما و ترامپ می‌باشد، آنان در دوران ریاست جمهورے خود به زعم خودشان تروریست‌های بزرگ جهانی را از بین بردند، اوباما افتخار شهادت اسامه بن لادن را به دست آورد و ترامپ افتخار مرگ ابوبڪر بغدادی را به اسم خود ثبت نمود، جوبایدن مجبور بود برای به ارمغان آوردن دست‌آورد مهم ریاست جمهوری آمریڪا در زمان ریاست خود، ادعای شهادت دڪتور ظواهری را بڪند‌.


۴_ احتمال دارد شبڪه استخباراتے CIA خبر مرگ ایمن ظواهری را از طریق سایر منابع در جای دیگر به دست آورده باشد زیرا عمر وے اڪنون به ۷۱ سال رسیده است و وفاتش بعید نخواهد بود، اما با حمله نمودن بر منطقه‌ شیرپور ڪابل می‌خواهد روابط سایر ‌ڪشورها را با افغانستان خراب نموده و طالبان را در برابر شرائط خود تسلیم نمایند، به همین دلیل صدای "نقض پیمان دوحه" را با شدّومدّ بیش ازحد بالا برده‌اند.


5. با این ڪارشان از یک سو در میان خود طالبان و از سوی دیگر در میان القاعده و طالبان بدبینی ایجاد ڪرده و وحدت امارت اسلامی را از بین می‌برند، آنان جلوه دادند ڪه برخی از سران و رهبران طالبان چون با القاعده روابط نزدیک داشته‌اند بزرگان شان را به ڪابل انتقال داده و پناه داده‌اند و برخی دیگر چون از وجود القاعده خرسند نبوده‌اند با آمریکا همڪاری نموده و در ردیابی ظواهری ڪمک ڪرده‌اند.

در ضمن به القاعده نیز وانمود ساخته‌اند ڪه بزرگان تان در ڪابل توسط رهبران طالبان به آمریڪا فروخته شده اند‌.


۶. پهبادهای آمریڪا در حمله به خانه خلیفه سراج الدین حقانی وکشتن وی ناڪام شده‌اند برای تغییر مسیر افڪار، موجودیت دڪتور ظواهری را در این خانه بهانه قرار داده و او را به عنوان هدف حمله معرفی ڪرده باشد زیرا خلیفه سراج الدین حقانی از جمله در لیست سیاه ثبت است و در طول بیست سال گذشته آمریڪا برای یافتن و یا اطلاع در مورد وی ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین ڪرده بود.


واڪنش طالبان و جهان در برابر اعلان جوبایدن


آن را نقض فاحش پیمان دوحه خواندند.

 ذبیح الله مجاهد: به کسی ضرر نرسیده و خانه از سکونت افراد خالی بوده است. 

دفتر ملا عبدالغنی برادر: هیچ کسی ادعای جوبایدن ڪه ظواهری را در ڪابل از بین برده باشد نمی‌پذیرد. 

شریعت: سازمان ملل نیز ڪشته شدن «سرڪرده القاعده» را در ڪابل تایید نکرده است.

 استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرڪل سازمان ملل راجع به این موضوع گفته است، ما هیچ اطلاعاتی در باره محل اختفای ظواهری و این که آیا او در ڪابل بوده یا در مکانی دیگر نداریم. او در ادامه سخنان خود می‌افزاید، روابط ما با مقامات ڪنونی در ڪابل (طالبان) تغییری نخواهد داشت.