-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ مرداد ۱۳, پنجشنبه

قوماندان لوای سوم قول اردوی ۲۰۳ کشته شد

 جنگ درکارته سخی با یک قوماندان حزب اسلامی

بعد از ترور مولوی مشعل از امربالمعروف، موترش آتش زده شد
جنگ درکارته سخی، حاجی امان فرمانده سابقه حکمتیار در کنر. 3 هزار نفر داشت. پسان ها به داعش پیوسته بود.

درگیری در ساحه کارته سخی کابل پایان یافته است.

امبولانس ها و شماری از رنجرهای طالبان ساحه را ترک کردند.

سلاح‌های سبک و سنگین استفاده می‌شد.

به گفته باشنده‌گان، در جریان این درگیری چندین انفجار نیز رخ داده است.

گزارش دیگری حاکی است که طالبان که می خواستند بخاطر تأمین امنیت زیارت سخی خانه‌های مسکونی منطقه را تلاشی کنند با سه تن از افراد داعش در ساختمان بنام سخی تاور برخورد می کنند و منجر به درگیری شده. طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته.

در درگیری کارته سخی، دسته جات طالب با شدت تمام بر تخریب ساختمان ها دست زده اند. 


بعد از حمله موشکی پهپاد امریکایی:

بسیاری از سران طالبان از کابل گریخته اند. رهبری امور دولت در دست 200 تن از کادرهای آی اس آی است که در سفارت پاکستان و در مجتمع اعیان نشین وزیر اکبرخان دم و دستگاه دارند. 


رهبری طالبان پاکستان از مراکز شان در کابل واپس به ننگرهار و کنر فرار کرده و به کوه های متصل میان ایالت پشتون خوا و خوست پناه برده اند. 


هجوم هزاران خانواده طالب به دفتر پاسپورت

گزارش که از ریاست پاسپورت داریم تنها امروز چهار هزار پاسپورت طالبان بخود و خانواده خود گرفتن و چنان شلوغ اش که گویی قیامت آمده ریاست پاسپورت بخاطر طالبان دو شیفته شده شب و روز برای طالبان پاسپورت توزیع می‌کنند


۵ کشته و زخمی در شکر دره کابل!

مبارزین جبهه آزادی افغانستان شب مؤرخ ۱۲ اسد ۱۴۰۱ بالای یکی از پوسته ها در قریه آخند خیل بهزاتی ولسوالی شکر دره کابل حمله نمودند که از اثر آن، ۱ ملیشه ط کشته و ۴ تن دیگر از این مزدوران نیز زخمی شدند.


ننگرهار: منابع محلی در کنر می‌گویند که در نتیجه انفجار ماین کنار جاده‌ای در این ولایت، ۴ طالب کشته شده‌اند.

یک منبع معتبر محلی در ولایت کنر به شرط افشانشدن هویتش به روزنامه ٨صبح می‌گوید که این رویداد روز گذشته در ولسوالی څوکی این ولایت اتفاق افتاده است.

به گفته منبع، یک عراده رنجر طالبان با ماین جاسازی‌شده در کنار جاده در روستای چمبیل این ولسوالی برخورد کرد که در نتیجه آن ۴ طالب کشته شدند.


شش تن از سفیران پیشین امریکا که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ در افغانستان ماموریت انجام داده خواهان مجازات رهبران طالبان به خاطر پناه دادن به ایمن الظواهری شده و گفته اند که در گام نخست باید جلو سفر های خارجی سران طالبان گرفته شود و تحریم های سفر باز گردد


چریک های جبهه ملی وطن دوست امروز مورخ ۱۲ اسد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۴ دقیقه در یک کمین از قبل پلان شده بالای مولوی مشعل در کارته نو کابل یکی از مسئولان وزارت امربالمعروف طالبان را کشته و موتر به رنگ سیاه را نیز آتش زدند


جنگ‌های پسین در ولایت پنجشیر سبب آواره شدن حدود یک هزار خانواده به ولایت‌های پروان و کاپیسا شده است.

بیشتر این خانواده‌ها از شدت درگیری میان نیروهای جبهه مقاومت و طالبان به شهرک «معلمین» ولایت پروان آواره شده‌اند و ماه‌ها است که با مشکلات فروانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

سرمایه داران پنجشیری که شب و روز به طالبان موترهای لکسس و ساعت رولکس هدیه می دهند، به این بی پناهان هیچ دستی دراز نکرده اند:

 مثلا مژده؛ ۱۰ سال سن دارد: به پروان کوچ کردیم و حالا پول نداریم که مکتب یا کورس (آموزشگاه‌های آموزشی) بروم.

شاه لالا؛ پدر مژده می‌گوید 

«وقتی جنگ شروع شد، ما حتا نتوانستیم که بوت‌های خود را بگیریم. ما را گفتند که از خانه‌هایتان بیرون شوید. زمین زراعتی ما را در پنجشیر نگذاشتند آبیاری کنیم و همه محصولات زراعتی ما از بین رفته است.

بی بی بیگم ۹۰ ساله : حتا به آنها اجازه ندادند تا غذایی که سر دسترخوانشان آماده بود را بخورند.

او به تلویزیون آمو می‌گوید: «ما با یک پا پاپوش از خانه بیرون شدیم و در مسیر راه که توان راه رفتن را از دست دادم، دخترم مرا پشت کرد.»


در جنگ چهار روزه در حمله به قرارگاه سچی

به دستور ملأ عظیم الله وغآبی مشهور به ملأ چانته وغآبی که سر پرست فرماندهی شهرستان خوست

از دره وغآب، دره مرغه زار،دره خوشکک،تیر کوتل سچی وغیره تیربندهای خورد وکوچک – سه طالب کشته. چوپان ها و رمه های شان را تاراج کردند.

گجران را از ییلاق های(آغیل) شان کوچ اجباری دادند ، مردم دهکده دره گی که در دره مزار روستای وغآب آغیل نشین را کوچ اجباری دادند

 به مردم سچی هشدار: بعد از شام هیچ کسی از خانه خود بیرون نبراید، چراغ همگی خاموش باشد، کسی از طرف شب حق آب یاری زمین، باغ و غیره خود را ندارد.


قوماندان لوای سوم قول اردوی ۲۰۳ گروه ترورستی طالبان در داخل فرودگاه لوای غزنی توسط نیروهای جبهه ملی آزاده‌گان با نو تن افرادش کشته شد.. این رویداد حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز چهار شنبه صورت گرفته است.