-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ مرداد ۱۱, سه‌شنبه

دیسانت تازه ترین قوای خارجی در فرودگاه ارزگان

 

بمباران محل اقامت حاجی زنگی در وزیراکبرخان

ولسوالی اوبه هرات سقوط کردپهپاد های پاکستان یا امریکا؟

هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی، معاون سراج‌الدین حقانی را در خانه اش در وزیراکبرخان کابل مورد هدف قرار داده است. حاجی زنگی بمباران شده است. 

حاجی زنگی از خوست نماینده مقتدر آی اس آی، حامی سراج الدین حقانی، مدیریت همه ای طالبان، معاش و امورات لوژستیکی با چند کرنیل های پاکستان در وزیر اکبر خان .

امریکا همان خانه را زده.

ساعت ۶:۲۰ دقیقه بود که یک تیاره کشاف در آسمان کابل پیدا شد  ولی خیلی در فضای بلند بود از هوا به طور دو موشک هوا به زمین ازین تیاره شلیک شد. 

 که خیلی بلند بود  احتمال میرفت که  نظر به صدای که در زمین اصابت کرد. این تیاره کشاف در اوایل که موشک را شلیک  کرد  یک بال  بود 

یک شاهد عینی: همین لحظه یک بال دیگر هم به تعقیب آن در فضای کابل پیدا شده  ودور میزند.


قوای خارجی هم اکنون در میدان هوایی ارزگان آمده است و همچنان ۱۲ عراده تانگ را نیز با طیاره بزرگ پائین نموده که این کار باعث نارضایتی بین طالبان بومی آن ولایت نیز گردید.

 دو تن از قومندانان پر نفوذ آن ولایت ملارحیم الله مشهور به فرقانی و ملامحمدزی نیز جنجال بر سر آمدن آنها و تامین امنیت شان نیز صورت گرفته 

بخشی از قوای ایتلاف از دو روز به این طرف در میدان های ، ارزگان ، قندهار ، و هلمند به گونه سری جا به جا گردیده است

اما هیچ کدام شان عرب نیستند بلکه صحبت شان مکمل انگلیسی و قیافه های شان هم مانند اروپایی ها و امریکایی ها است.


250 تن از نظامیان از هند به کابل برگشتند و از سوی شخص ملایعقوب استقبال شدند. اردوکشی بین جناح های طالب در دست انجام است. 


زید حامد مقام ارشد استخبارات پاکستان:

واخان را می گیریم و می خواهیم واخان را ضمیمه پاکستان بسازیم 

و خط ارتباط ما با آسیای میانه برقرار شود. خط دیورند به طرف غرب پاکستان برود ( داخل خاک افغانستان) چرا که به نام خط دیورند داخل پاکستان دهشت افگنی می کنند.

جنگ در ولایت نیمروز  در منطقه مرزی هیرمند (نزدیک شهر دوست‌محمد) رخ داده است مرز ایران افغانستان ساعت یازده بجه امروز به وقت افغانستان شروع شده بشدت ادامه داشته سلاح سبک سنگین استفاده شده است.  طالبان نیروهای کمکی را به محل اعزام کرده‌اند و درگیری با رسیدن نیروهای اعزامی شدت گرفته است. 

از ولایات همجوار از جمله غور قوای تازه دم خواسته بودند. نیروهای مرزی ایران توپ های دی سی استعمال کرده اند. یک طالب کشته و دو تن زخمی شده اند.

حدود دو هفته قبل یک مرزبان ایرانی توسط نیروهای طالبان در نیمروز کشته شده بود.


فرماندار هیرمند: نیروهای طالبان «تجاوز مرزی» کردند.

این درگیری بعد از تلاش برخی نیروهای طالبان برای افراشتن پرچم طالبان در منطقه‌ای که خاک افغانستان نبوده رخ داده است.

طی سالهای گذشته در هیرمند در شمال ولایت سیستان و بلوچستان، در داخل خاک ایران و در چند صدمتری مرز با افغانستان دیوارهایی برای مقابله با قاچاقچیان و اشرار احداث شده است، 

اما همچنانکه چند ماه پیش نیروهای طالبان با عدم رعایت این خط مرزی باعث درگیری شده بودند، این بار هم با تجاوز به این منطقه منجر به تبادل آتش شده‌اند.


نیروهای طالبان از روی نا فهمی تصور می کنند که خط مرزی همان دیوار احداث شده، مرز بین ایران و افغانستان است

درحالی که این طور نیست.

ایرانی ها حیران مانده اند که چی کنند.

تا کنون بیش از ده بار تماس رسمی و مرزی تشریح کرده اند که قواعد مرزی چه گونه نشانی شده

اما نیروهای طالبان با وارد شدن به همین منطقه می خواستند بر روی کپری یا بلندی گگ که در این محدوده (بین دیوارها و رودخانه) قرار دارد پرچم طالبان را نصب کنند که با واکنش متناسب نیروهای ایرانی مواجه می‌شوند و این مسئله منجر به تبادل آتش میان طرفین می‌شود.

یه ضربه سهمگین لازمه تا  گربه رو دم حجله بکشیم  و گرنه این جوری که این گربه میپره همه جا های ما را چنگ خواهد زد !

جبهه ملی وطندوست:


الیوم دوشنبه مورخ ۱۰ اسد ۱۴۰۱ ولسوالی اوبه ولایت هرات فتح گردید. 


ساعت ۱۲:۲۹ پس از چاشت ولسوالی اوبه ولایت هرات در یک عملیات هدفمند توسط نیروهای جبهه ملی وطن دوست فتح گردید 

در این جریان چهار ماین خودکار جاسازی‌شده فرمانده ولسوالی را هدف قرار داده و با ۱۴ محافظ اجیرش راهی جهنم شدند و سه عراده واسطه نقلیه نوع فیلدر مربوط به ولسوال خود خوانده گروه اجیر نیز تخریب گردید. 


پس از عملیات موفقانه، تجهیزات و تسهیلات چون ۳ تانک هاموی، ۵ عراده رنجر، یک عراده واسطه فیلدر، ۱۴ میل کلاشینکوف روسی، ۲ میل M16، دو پیکاه و ۱۱ پایه مخابره به غنیمت گرفته شد. 

این فتح را برای تمام مردم درد دیده افغانستان مبارک باد میگویم. 

دفتر رسانه‌های جبهه ملی وطن‌دوست