-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ دی ۱۰, شنبه

کرنیل امام مرشد مجاهد وطالب: هرگز نمی گذاریم افغانستان رشد کند!


اما پدروکیل طالبان، با گلولۀ طالبان کشته شد

داستان جهاد أفغانستان یا پروژه طالب سازی درافغانستان به روایت کرنل امام، نویسنده، احمد رضوان تارر، برگردان از قاسم آسماییلاف و گزاف و یاوه گویی زیاد دارد. مثلا امریکا تا 1980 علاقه مند پیشبرد جنگ در أفغانستان نبود. 

هدف جهاد: نگذاریم أفغانستان از نظراقتصادی و سیاسی رشد کند و قوای مسلح قوی داشته باشد. 

راز مرگ کرنل امام – مرشد رهبران جهادی

سلطان امیر تارر مشهور به کرنل امام از فعال‌ترین و پرتجربه ترین افسران آی.اس.آی، استاد تمامی رهبران و قومندانان تنظیمی و پدر اصلی طالبان بود.

چندی قبل تصادفاً به گفتگوی کرنل امام با خبرنگار مشهور پاکستانی افتخار احمد در برنامه «جوابده» تلویزیون «جیو» (سپتامبر ۲۰۰۹) برخوردم. کرنل امام:

حامد کرزی نیز از همان اول مورد سوءظن آی.اس.آی قرار داشت به من گفته شد که نباید به وی اجازه رفت و آمد به دفتر آی.اس.آی داده شود چون جاسوس سی.آی.ای می‌باشد.

زمانی شوروی ها جایزه دوصدمیلیون افغانی برای سر او تعیین کرده بودند و از سوی دیگر با ختم جنگ سرد، جورج واکر بوش او را شخصا به قصر سفید دعوت کرد و پارچه‌ای از دیوار برلین را برایش تقدیم کرد.

اما رهبران جهادی: ما دیوار برلین را چپه کردیم!

مدتی منحیث قنسول پاکستان در هرات نیز ایفای وظیفه کرد.

می گفتند هرات نرو اما من برای قربانی به خاطر پاکستان آماده بودم. 

هدف من: کشیدن راه برای پاکستان به آسیای میانه بود. باید راه کوتاه وکم مصرف باز می شد. 


در مصاحبه متذکره تلویزیون «جیو»، کرنل امام از دیدارهایش با حامدکرزی و پدر او احدکرزی یادآور شده می‌گوید:

«... من آن وقت در کویته بودم و احدکرزی پدر حامد کرزی نفر اول حزبش بود و همراه مجددی کار می‌کرد.»

کرنل امام در پاسخ به پرسش مجری که حامدکرزی مترجم شما بود یا شما مترجم حامدکرزی؟ می‌گوید:

«…وقتی احدکرزی {به دفتر آی.اس.آی} می‌آمد حامدکرزی را نیز به عنوان مترجم با خود می‌آورد. او بهتر از امریکایی‌ها می‌توانست انگلیسی حرف بزند.


کرنل امام شناختش از افغانستان را مرهون کرزی دانسته می‌افزاید:

«... امروز اگر من بهتر از دیگران درباره افغانستان می‌دانم به کمک کرزی است... او به من بخش‌هایی از نقشه افغانستان را که کلمات پشتو رویش نوشته بود یاد داد... وقتی سناتوران، افراد کانگرس و سایر امریکاییان به پاکستان می‌آمدند با حامد کرزی دیدار می‌کردند. او به امریکایی‌ها حرف‌های خوب و کلان می‌گفت و از آن‌ها پول می‌گرفت.»

«... یک و نیم سال بعد {از جانب آی.اس.آی} به من گفته شد که او {کرزی} جاسوس سی.آی.ای است و ورودش به دفتر شما باید ممنوع شود. 

گری شرون 

«در اولین ملاقات با افرادی مانند کرزی و مسعود خلیلی، ما می‌دانستیم که اینان چهره‌های "مدرن" جامعه قبیلوی افغانستان اند و

 به جای جنگ با یک کلاشینکوف بر ضد روس‌ها در کوه‌های افغانستان، در راه منافع ما در کاخ‌های سیاست، بهتر و خوبتر خدمت خواهند کرد.»

کرنیل امام با ملاعمر و سایر رهبران طالبان کار کرده بود، بعد از تقاعد از ارتش پاکستان در مارچ ۲۰۱۰ با یک خبرنگار انگلیس و یک افسر سابق آی.اس.آی به نام خالد خواجه به مناطق مرزی افغانستان رفته بود

در ماه مارچ سال 2010 در وزیرستان شمالی

مطبوعات پاکستانی تحت عنوان «پدروکیل توسط فرزندانش اسیر شد» خبر دستگیری او را انتشار دادند. 

خالد خواجه یک ماه بعد به قتل رسید.

تلاش زیادی صورت گرفت که رها شود. حتی ملاعمر تا استاد مجاهدین از بند رها شود. 

 اما فلمی از کرنل امام در ۲۳ جنوری ۲۰۱۱ در رسانه‌ها پخش شد که توسط طالبان وحشی‌ای که خود پرورش داده بود بصورت تحقیرآمیز در جایی آورده شده تیرباران می‌شود.

 او که کمتر حاضر به گفتگو با رسانه‌ها بود، در ۲۰۰۹ چندین مصاحبه انجام داده افشاگری‌هایی کرد که احتمالا به همین دلیل آی.اس.آی بوسیله طالبان او را کشت.

او خودش نوشته بود که رهبران آی اس آی به شوخی به من گفتند: درمناطق دور هم اگر وظیفه اجرا کنی به ما خطرناک خواهی بود.