-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۸, چهارشنبه

یادداشتی به تلخی نا امیدی

اشاره: گمان می رود که سپردن سرپرستی دوبارۀ سیاوش به حمیراقادری، به جبر و تهدید نرم گرفته باشد؛ ورنه چه لزومی به نوشتن این تلخنامه!؟

نویسنده: دکترفرامرزتمنا، پدرسیاوش 


ذخایرطلاتپه/ گردن اشرف غنی / گیوتین امریکاییبه نظر می رسد سفارت امریکا و اتحادیه اروپا، اشرف غنی و خورنده گان ۱۷ نوع گوشت چهارپا و دو پا را به کشتن برابر می کند.


چی حال است دربانک مرکزی؟ آن لبنانی ملعون کجاست؟

 


انتخاب دشوار بایدن درمورد افغانستان

 به نوشته ورلد پولتیکل ریوو،‌ افغانستان با وجود یک رشته بحران های موجود که امریکا با آن مواجه است، ممکن است دراولویت تصامیم جوبایدن قرار نگیرد؛ مگر سرنوشت افغانستان و روند صلح  این کشور تا حد زیادی به تصمیم بایدن رابطه می گیرد. بایدن ناگزیر که درماه های نخست کاری خود، دربارۀ افغانستان اقدامات اساسی را روی دست گیرد.

تصامیم بایدن بر روابط آیندۀ امریکا با افغانستان اثر گذار خواهد بود. اگر بایدن به دنبال حل وفصل مساله افغانستان براساس پیمان حاصله درماه فبروری 2020 باشد، چنین حل وفصلی اگر با تأخیر در خروج نیروها از افغانستان توأم باشد، بی حاصل خواهد بود. طالبان هم دو باره با امریکا به مذاکره نخواهند نشست. 

 دوطرف مذاکره کننده ( در دوحه) تحت فشار امریکا می توانند در مورد تقسیم قدرت به توافقی دست یابند. درین میان سایۀ تمدید کوتاه مدت مثلا شش ماهه حضور نیروهای امریکایی به دلیل جبران ایامی که مذاکرات دوحه با تأخیر مواجه بوده، بر هر دو طرف مذاکره سنگینی می کند. 

قبولاندن چنین تأخیری بالای طالبان درمورد تأخیر درخروج قوا کار آسانی نیست. اگر طالبان تأخیر درخروج نیروهای امریکایی از افغانستان را رد کنند، بایدن با انتخاب سختی رو به رو خواهد شد. همچنین برای بایدن هزینه بریدن از افغانستان یک قضیه قابل فهم است.

حاکمان کابل نباید ذوق زده شوند

     نوشته ی : اسماعیل فروغیبه یک وعده دروغ، از ۴۷ هزارنفر پول پیشکی گرفته اند!

 درشهرداری کابل قیامت شده است.

منابع درمدیریت املاک شهرداری کابل خبر می دهند که پول پیش پرداخت 47 هزار رئیس خانواده که 19 سال پیش برای دریافت سرپناه به شهرداری کابل تحویل داده بودند، لادرک شده است. چهل و هفت هزار نفر به رویت آویز رسمی و شماره بانکی به شهرداری پول داده اند اما 19 سال است که کدام سرپناهی برای آنان داده نشده است. 

خبر می افزاید که پول عظیم گرفته شده از خانواده ها حیف میل شده و اکنون شهرداری کابل متقاضیان سرپناه و یا پول پرداخت شده را با وعده دادن خانه درین شهرک یا در آن شهرک سرگردان نگهداشته است. 

 شهرداری کابل همه را « پشت نخود سیاه» می فرستند. در طی این ها گاهی به پروژه قلعه زمانخان بعد پروژه قسمت سوم خوشحال مینه بعد تر پروژه ده سبز و سپس پروژه مسکونی احمدشابابا مردم را فریب داده و خسته ساخته اند. 

حالا دروغ و وعده تا پروژه چهل دختران، چهار آسیاب، کوه قرغ و مناطقی درغرب دارالامان کشدار شده است. 


تماس آیت الله از تهران با شبکه تلویزیونی اسرائیل
این آیت الله با سرخود بازی کرده و زنده خواهد ماند؟ یا آن که همه آیت الله ها از همین جنس اند و فقط نمایش می دهند!

آیت‌الله معصومی‌تهرانی در مصاحبه با تلویزیون اسرائیل از رژیم ایران خواست به دشمنی خود با اسرائیل پایان دهد

به گزارش رادیو فرانسه، در اقدامی بی سابقه، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی در ایران، در گفتگو با یک شبکۀ تلویزیونی اسرائیلی، "شبکه ١٢"، خواستار پایان یافتن خصومت‌های رژیم ایران علیه اسرائیل شد و گفت : "وقت آن رسیده که رژیم ایران به دشمن سازی‌های واهی خود خاتمه دهد."

در این مصاحبه روحانی ناراضی در تهران گفته است که او هیچ مسئله ای با دولت اسرائیل ندارد و هیچ ایرانی را ندیده که عقیده‌ای مثبت دربارۀ اسرائیل نداشته باشد. آیت‌الله معصومی تهرانی اظهارات همیشگی رهبران حکومت ایران را مبنی بر نابود کردن دولت اسرائیل به سخره گرفته و گفته است : "فراموش نکنید که از این شعارها نیز رهبر پیشین عراق، صدام حسین، سر می‌داد و امروز از سرنوشت او آگاه هستیم."


آیت الله معصومی تهرانی از رژیم اسلامی ایران به عنوان یک دیکتاتور که عقاید مخالفان و آزادی بیان را سرکوب می‌کند یاد کرده و افزوده است : "ایرانیان و یهودیان تجربۀ سال‌ها دوستی با یکدیگر را دارند و هیچ ایرانی ندیده است که عقیده‌ای مثبت دربارۀ اسرائیل نداشته باشد." وی گفته است که سال‌هاست عقاید و انتقادهای خود را دربارۀ حکومت تهران بیان کرده و مردم ایران هیچ مسئله‌ای نه با اسرائیل دارند نه با هیچ دولت دیگر جهان.


احتمال شکل گیری یک معامله بین طالبان و ایران

ایران از طریق منابع خود به مذاکره کننده گان طالب و حلقات امریکایی قبلاً هشدار داده بود که مذاکرات دوحه ره به جایی نخواهد برد. دلیل ناگهانی سفر ملا برادربه تهران، برطرف کردن کدورت از ذهن مقامات تهران است. به این ترتیب، تا زمان روشن شدن روابط بین امریکا و ایران، حکومت اشرف غنی درموقعیت استوارتری قرار گرفته است که درحال حاضر، هم از سوی دولت بایدن حمایت می شود، هم پشتیبانی علنی ایران را دارد و هم هند، با تمام قدرت درکنارش ایستاده است. 

درهرحال، این سفر ملابرادر به تهران خیلی مهم است و امکان آن وجود دارد که سندی دال برتوافق دوطرف روی مسایل کلی به طورعلنی یا سری به امضاء برسد. ایران خواستار مذاکره با امریکا نیز دربارۀ یافتن یک راه حل جدید نیز شده است. 


جنگ ایران و سعودی در یمن/ حوصله سعودی سر رفته است

 «طارق سلام» والی حوثی ها برای «عدن»، از اقدامات فزایندۀ نظامی سعودی به سوی یمن خبر داد. 

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «۲۶ سپتامبر»، تصریح کرد که دولت سعودی، امروز شمار بیشتری از نیروهای نظامی را به سوی استان عدن روانه کرد. هدف از این اقدام، تقویت حضور نظامی عربستان سعودی و شکستن معادله موجود از طریق حذف ابزارهای مصرفی خود در شورای انتقالی و حتی نیروهای دولت مستعفی یمن و تقویت نقش شبه‌نظامیان عفاشی (اشاره به نیروها وابسته به «طارق العفاش» برادر زاده «علی عبدالله صالح» رئیس جمهوری پیشین یمن) و داعشی است.

استاندار عدن در ادامه توضیح داد: این نیروها با ده‌ها خودروی نظامی، زرهی و نفربر از طریق بندر «شقره» وارد منطقه «احور» شدند و در حال حرکت به سوی عدن هستند. اعزام این شمار نیرو به عدن در چنین زمان و شرایطی در چارچوب اجرای برنامه‌های اشغالگر سعودی برای مرحله آتی صورت می‌گیرد. زیرا ریاض دیگر به ابزارهای قدیمی خود در عدن اعتماد ندارد و می‌خواهد خود برای تبدیل عدن به مرکز نفوذ اسرائیل در منطقه وارد عمل شود.

 سلام پیش‌بینی کرد که در مرحله آتی، شرایط برای عدن و سایر مناطق تحت اشغال ائتلاف سعودی بیش از پیش به جهنم تبدیل شود به همین دلیل از مردم عدن خواست تا در قبال خطرات فرارو و سرنوشت شومی که برای آن نوشته شده، هوشیار و آگاه باشند و مقابل این طرح شوم تروریستی بایستند و آن را خنثی کنند.

۱۳۹۹ بهمن ۷, سه‌شنبه

لطیف محمود درخط زوال پیش می رود


 من لطیف محمود را درتلویزیون آریانا دیده بوده و با هم صحبت های داشته ایم؛ و حالا که در حکومت شاهد خط کشی های گفتاری، کلیشه یی و دستورمآبانه وی می باشم، عجبم می آید!
به این می گویند تحول پذیری منفی ومعکوس.
بعضی لحظه ها که دقت می کنم به حرف ها و پیش آمدش به مجری و مهمان برنامه، دردلم می آید که او دیگر هیچ گاه «جور نخواهد شد.» و درمسیرپیشرفت طبیعی گام به گام درهیچ عرصه یی بازنخواهد گشت.

 از محیط، روزنامه نگاری شماری از آشنایان دیگر هم به حکومت رفته اند؛ اما هیچ یک مانند لطیف محمود، مغز و اندیشه و واقعیت نگری اش، سر از نو با مایع زهری ادبیات چهارچوبی و شعاری از نوع اشرف غنی خمیر نشده است. غنی که بیت المال را فقط به هدف استخوان شکنی داخلی به کار می گیرد، برای برخی نورسیده های اداره چنان فضای مسمومی ایجاد کرده که دردفاع ازبطالت یک گروه مجهول که تعلقیتی بومی چندانی به منافع افغانستان ندارد، حتی موازنۀ روانی خود را به قمار گذاشته اند.

لطیف، متأسفانه زمانی به حال خواهد آمد که همه چیزش زیر وزبر شود. او هنوز نمی داند که دربند قاتلان پدرش، دراسارت اداری محترمانه به سرمی برد. وی مطلق به نماد آزاردهندۀ یک دیدگاه فرمالیته و روز به زوال تغییرماهیت داده است. فواد امان متانت خود را نگهداشته و ظاهراً به بردۀ داوطلب و تابع چنین موقعیت های گذرا روح خود را تسلیم نکرده است. او ظرافت و هوشمندی ظریف تری را از خود بروز داده و امیدواریم، کارآمدی خود را برای افغانستان هچنان نگهدارد.

درهرحرکت زنده گی، هنر موج می زند/ فقط منتظر کشف است!

به چشم خدا نگاه کنید! خلاقیت در عکاسی یکی از مواردی است که آموختنی نیست و در هیچ آموزشگاهی این نوع عملکرد را آموزش نمیدهند . پس سعی کنید که خلاق باشید تا عکس های متفاوتی بگیرید .

انکشافات دراماتیک در محور سوریه

 مذاکرات سرّی دمشق و اسرائیل با حمایت مسکو / نگرانی حکومت ایران و حزب‌الله

ناصر اعتمادی - رادیو بین المللی فرانسه

نیم ساعت در جهنم با جلال الدین حقانی

      حقانی خطاب به من:   داښځې ژر ډ تلویزون څخه ایسته کۍ 

به خاطر رفیق عظیمی گریستم، عواطف به من بسیار گریه‌ داده، اما آن‌ یکی بسیار دردناک بود.


یزید و شداد هم ۱۷ نوع گوشت نمی خوردند

سگ طالب بر این مشت دزد و بی مایه شرف دارد.

نجیب بارور، شاعر

 نام فرعون، شداد، یزید، ابولهب و... به ناحق بد است. من شک دارم که فرعون ۱۷نوع گوشت را خورده باشد، یا هر انسان بد و هیولایی که در تاریخ خوانده اید، نه شاه شجاع و نه عبدالرحمن خان، میلیون ها دالر را ترکاری نخورده است. 

در یک مملکت فقیر که در جاده ها بیشتر از موتر گداها حضور دارند، نمی دانم چگونه وجدان است که از پول خیراتی ملت های گوناگون، یک مشت بی حیثیت و وجدان خالی، ۱۷نوع گوشت برای خودشان قرارداد می کنند و میلیون ها دالر را تنها سبزیجات می خرند. باید عمیقاً متاسف بود و سطح خالی شدن از انسانیت را اندازه گرفت. 

برای کسانی که دو دستی همه چیز را تسلیم یک دیوانه و مجنون قدرت کردند، نیز متاسفم و باید بدانند که در تمام جنایت های سیاسی این تیم به صورت یکسان شریک هستند و تاریخ در مورد شان قضاوت خواهد کرد.

 از پارلمان و وکلایی که این رسوایی های تک تازانه ارگی ها را آفتابی کردند و می کنند، برای نخستین بار تشکر می کنم. یادم می آید که طالبان با یک سطل ماست و یک بیرل آب، صدها تن از نیروهای خودشان را سیر می کردند؛ کسانی که از آمدن طالب می ترسند باید بدانند که سگ طالب بر این مشت دزد و بی مایه شرف دارد. تنها خوبی و مزیت طالب همین خواهد بود که هیچگاهی در حاکمیت چنین فقر، میلیونها دالر را ترکاری و ۱۷نوع گوشت نخورد. غنی، تیمش و تمام دار و دسته سیاسی اش یک مشت انسانهای مفت خور هستند که برای دزدی از بیت المال و پول های خیراتی این مردم کمر بسته اند. شخصاً به میزانی که از چنین ظلم ها می ترسم از طالب نمی ترسم.


سقوط دولت سامانیان چگونه اتفاق افتاد؟


تاریخ باستان سقوط دولت سامانیان

آغاز دوره ضعف و انحطاط دولت سامانی


۱۳۹۹ بهمن ۶, دوشنبه

روایات زنده گی من - بخش ۴۷


  نوشته ی محمد‌عثمان‌ نجیب

 روایات من یک سطر یادداشت تحریری نه دارم و هر چی می نویسم به لطف خدا و بای گانی حافظه است. 

به هیچ کسی تهمتی نه می بندم و هیچ حقیقتی را ‌که می دانم کتمان نه می کنم.

 هر کس هر گونه اسنادی علیه من یا در رد گفتار من دارد به رخ من و‌ خواننده های با بصیرت بیاورد.


تخریب یک مسجد اهل سنت به دستور خامنه ای

 مأموران حکومتی ایران مسجد جامع اهل سنت ایرانشهر را به دستور آخوند مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تخریب کردند. این اقدام خشم اهل سنت در ایرانشهر را برانگیخت.

فرمان ویران کردن مساجد سنی ها همیشه از بیت رهبری می آید و هیچ کسی دیگر چنین صلاحیتی ندارد.

بی بی سی گزارش داد: در پی تخریب زیربنای یک مکان مذهبی متعلق به اهل سنت در ایرانشهر و بازداشت یک روحانی سنی، نگرانی موج برخوردهای امنیتی در سیستان و بلوچستان افزایش یافته است. همزمان گزارش‌هایی از جو امنیتی و تیراندازی در ایرانشهر منتشر شده است. در هفته‌های گذشته هم اعدام شماری از فعالان و شهروندان بلوچ با اعتراض شهروندان و هشدار نهادهای ناظر بر وضعیت حقوق بشر در ایران مواجه شد.

آمنه احمدی، ندیمه فضلی، به ریاست عمومی گمرکات رسید

 از سلسله راپورهای معتبر اطلاعاتی/ کابل

اخیراً اشرف غنی به مشورت دکترفضلی، خانمی به اسم امنه احمدی، اهل ولایت لوگر را همچو رئیس عمومی گمرکات عزمقام داده است. 

آمنه احمدی از پیشگامان «مسلکی» دختریابی برای فضلی است. خانم احمدی پیش از آن حضور زمان خان رئیس عمومی گمرکات تشریف داشت و بعد از مرخصی کارمندان، زمان خان را ماساژ می داد و بعد موتر زمان خان رأساً او را به خانه اش می رساند. 

بعد از برکناری زمان خان، آمنه احمدی ترتیبی داد که پای خواهر زاده اش به خلوتگاه فضلی باز شود و بدین سان به سرحلقه گی ندیمان نزدیک دکترفضلی گماشته شد و چندی بعد، ( اکنون) به سکوی بسیار پولساز ریاست عمومی گمرکات کل کشور بالا کشیده شده است.

گزارش می گوید که اکثرمسوولان وزارت مالیه، فیلم های مخفی از آمنه درنزد خود دارند. 


ارغندیوال گفته بود کد۹۱ و۹۲ باید صفر شود


 گروه اصلاحات در وزارت مالیه با شکست مواجه شد.


هواپیما های ناشناخته درکابل/ انتقالات پول و طلا از ارگ به خارج

 


درپی ادعای گلبدین حکمتیار مبنی بر نشست و برخاست هواپیماهای ناشناس در میدان هوایی کابل، شبکه کابل نیوز عکسی از یک هواپیمای نوع جت منتشر کرده و گفته‌است که این هواپیما در میدان هوایی کابل نشست کرده و مربوط به هیچ شرکت هوایی نیست.

حکمتیار ادعا کرده بود که قاچاق طلا و پول توسط هواپیماهای ناشناس در میدان هوایی کابل انجام می‌شود و امنیت آن نیز توسط یک گروه مخصوص تامین می‌شود.

اداره هوانوردی ملکی، ادعای حکمتیار را رد کرد. این ماجرا بعد از مقرری ریاض خان از پی پی اس غنی به فرماندهی میدان هوایی روی داده است. 

طبق گزارش موثق از منابع امنیتی میدان هوایی کابل،هر چند روز بعد یک طیاره ناشناس به میدان هوایی نشست می کند تا پول نقد، دالر  طلا و  آثارعتیقه و باستانی را به کشور نامعلوم انتقال دهند.  پول ها، طلا و آثار خیلی گران که فقط در اختیار ارگ قرار دارد.

 حکمتیار اطلاع دقیق را از منابع خویش به دست آورده بود که باعث خشم ارگ بر حکمتیار شده و حتی گزارش شده که تمام  منابع پولی و امتیازات حکمتیار را قید نموده اند.


۱۳۹۹ بهمن ۵, یکشنبه

گزارش جدید مجلس سنای بریتانیا در رابطه با افغانستان!


«توافق بین آمریکا و طالبان؛ توافق خروج ارتش ایالات متحده امریکاست؛ نه توافق صلح»

ازبرگه داوود نعیمی - برگردان و تلخیص: ع خراسانی


اشرف غنی، نسخۀ معکوس خود را درهرات کشف کرد اشرف غنی، از فرط جذبۀ قدرت، درین روزها خودش را به آب وآتش می زند. درهرات، سرش بی کلاه ماند؛ اما فرودگاه را به نام شیخی مسما کرد که بالذات دشمن علم وصنعت والحاصل، همزاد خودش بود.

روایاتی از شیخ ( عبدالله انصاری) کتاب سوز در هرات 


ایران، جمهوری یک نفرۀ کابل را با لگد خواهد زد

به زودی...

حالا که حکومت تک نفره و ساخته شده از شیره وشربت فساد، خودش را « سر به خود»، جمهوریت نام گذاشته، و مذاکرات دوحه را بند انداخته؛ از گفتار جیک سالیوان مشاور امنیت ملی جوبایدن که قرار است پیمان طالب و امریکا «بازنگری» خواهد شد؛ خوشحال شده است. اما آمدن دموکرات ها یک خطر جدید را به حکومت کابل پدید آورده است. خطر، احتمال خالی کردن پشت این حکومت فلج، از سوی ایران است. جواد ظریف وزیرخارجه ایران به امریکایی ها افاده داده است که روی مسایل افغانستان حاضر به مذاکره ( معامله) است.

تأویل این سخن آن است که هرگاه امریکا به توافق موسوم به «برجام» با ایران برگردد و ایران امتیازاتی حیاتی بگیرد، مقامات ایرانی، دولت کابل را مثل دستمال چرکین دور می اندازد. خطر به جمهوریت تک نفره و کاملاً نا شنوا، از هر جهت درحال شدت گیری است. خطر طغیان اجتماعی بیشتر است. توافق امریکا با منطقه نیز متصور است. درهر حالتش، حکومت سرکوبگر کابل باید جایش را به یک ساختار تازه عوض کند. 


۶۵ دروغ تاریخی اشرف غنی

اشاره: به استثنای این که «امام حسین نواسۀ خداست».


۱۳۹۹ بهمن ۴, شنبه

دل خوش نه کنید؛ بایدن به ما کم تر از ترامپ نیست

 


   آل سعود و شیخ های شیطان صفت یتیم های پسا  ترامپ  ارزش یک دیدار خیالی دختر ترامپ به برخی از عرب ها

بیش تر از یک صد میلیون دالر بود، در حالی که خون انسان و مسلمان افغانستان و روهنیگیا و جهان اسلام برای شان ارزشی نه داشت و نه دارد. 

   نوشته ی محمد عثمان نجیب


«تصور کنید که مزار خود مشهد است و کابل خود تهران» دسترسی تاجر اطلاعات، در مخزن اطلاعات امنیتی افغانستان

نویسنده: ذین الله اکبری

 منابع محرم در سفارت افغانستان در تهران میگویند که دیپلمات های ایرانی، در سفر اخیر حمدالله محب به تهران، در مورد مقرری غلام قادر سکندری درمقام معاونت تأمیناتی وزارت داخله به این مقام حکومت افغانستان توصیه کرده بودند.


حکومت غنی در ایجاد جنگ قومی بین تاجک و ازبک شکست خورد

 گزارش از دو منبع مشعر بود که حکومت غنی قصد کرده بود که آتش جنگ بین ازبک ها و تاجک ها در شمال را برافروزد و با اکمال نظامی و لوژستیکی از نظام الدین قیصاری، ریشه اجتماعی و اقتصادی عطانور را درآورد. 

قیصاری ناگهان درمزارشریف حاضرآمد و عطانور را عامل ربودن پسربچۀ ترکمن کرد.وی حتی خارج از موضوع، خط کشی قومی راه انداخت و اظهار نمود که ۷۵ درصد از جمیعت بلخ ترک تباران می باشند!

همزمان امرالله صالح دریک فاش گویی نا منتظر، وعده کرده است که عبدالروف ربوده شده را تا پانزده روز آینده از چنگ رباینده ها آزاد خواهند کرد. 

این پیام دو نکته را می رساند: یکی این که دولت از محل اختفای کودک ترکمن آگاهی دارد و اوضاع در مجموع تحت مدیریت ارگ است. مورد بعدی این است که روف همین اکنون دراختیار مفرزه های دولتی است و همانند ورق معامله به هدف استفاده سیاسی دربرابر رقبا استفاده می شود. 

طولانی تر شدن عمر حکومت اشرف غنی در زمان بایدن

 تماس وتفاهم کلی حمدالله محب با جیک سالیوان مشاورتازه شورای امنیت ملی کاخ سفید، به نحوی تمدید عمر حکومت ضد ملی اشرف غنی است. «بررسی» مجدد پیمان امریکا - طالب از سوی حکومت جوبایدن یک تنفس مؤقتی برای حکومت کابل و نیروهای مقاومت ملی است که تا تیره شدن دو بارۀ فضا، خودشان را برای نبرد های سخت علیه شبکه تروریستی طالبان آماده تر کنند. 

اجرایی شدن پیمان امریکا - طالب دیر یا زود امری انجام شدنی است. فقط شرایط اجرایی شدن آن اکنون منوط به همکاری مشترک امریکا با قدرت های منطقه ای است؛ چیزی که ترمپ آن را کنار گذاشته و همه چیز را به نفع طالب و پاکستان به طور یک جانبه تنظیم کرده بود.

این نخستین شکست دپلوماتیک و جنگی تروریسم طالبی است. مدتی وقت لازم است تا اعتماد کاذب طالبان به گرفتن ارگ دوباره کمرنگ شده و به واقعیت در زمین اصلی نبرد سیاسی و نظامی توجه کنند. 

چی بی غم باش بود آن شاه شجاع الملک

                         زان لب شیرین، سخنم آرزوست      قند و شکر زان دهنم آرزوست

                        سوخت دل از گرمی هندوستــان      آب و هـــوای وطنـــم آرزوست

                        چند زنم ناله به بیت الحــــــــزن       یوسف گل پیرهنـــــم آرزوست

                        باز به کویش روم ای شاه شجاع        زان که هــــوای وطنم آرزوست


دولت جدید امریکا شاهین بخت را برسرِکی خواهد نشاند؟


       نوشته ی : اسماعیل فروغی